Toyota (rocznik 2021) - lekki pojazd rozpoznawczo-ratowniczy – ma silnik o pojemność 2,4 litra oraz napęd na cztery koła. Pojazd świeci ledowymi lampami i ma wbudowaną syrenę ostrzegawczą. W kabinie pomieści 5 osób.

-  Do jego zadań będzie należało m.in. przewożenie niebezpiecznych substancji, takich jak np. sarin – powiedział st. kpt. Michał Kuśmirowski z komendy PSP w Pabianicach. - Takie „przesyłki” badane są w laboratorium w Puławach lub laboratorium kryminalistycznym w Warszawie.

Zakup nowego auta dla strażaków był możliwy dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dołożyły się również samorządy i pabianicka strażnica. Podobnie jak przy zakupie Scanii – ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego - która od grudnia wozi naszych ratowników do akcji.

Nowe pojazdy zasilą też w 2022 roku floty dwóch jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej - w Konstantynowie i Kudrowicach. Pierwsza dostanie od rządu dofinansowanie na zakup średniego samochodu gaśniczego. Dodatkowo, w budżecie Konstantynowa zabezpieczono na ten cel 450 tys. złotych. Do druhów z Kudrowic ma przyjechać nowy ciężki samochód gaśniczy.