Akcja „Tytka” organizowana jest przez Caritas w całej Polsce, również w Pabianicach. Parafianie przynoszą do kościoła artykuły pierwszej potrzeby, czyli chemię i jedzenie. Pakują je w papierową tytkę, która w Światowy Dzień Ubogich jest przekazywana potrzebującym.

- Nie mieszaliśmy jedzenia z chemią, dlatego ci, którzy się do nas zgłosili dostali dwie torby. Jesteśmy wdzięczni wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w akcję – mówi Jarosław Gałązka, parafialny zespół „Caritas” w kościele św. Maksymiliana Kolbego.

Najpierw była wspólna modlitwa. Później wolontariusze podali obiad, a na deser było ciasto. Wśród osób, które zasiadły przy stole była pani Urszula. Znalazła się w trudnej sytuacji materialnej, bo przez wiele lat zajmowała się kalekim mężem. Do tego sama jest schorowana, a jej emerytura wynosi zaledwie 900 złotych. Dla niej dzisiejszy dzień i pomoc, którą zaoferowano ma ogromne znaczenie.

- Odkąd zostałam sama ciężko mi związać koniec z końcem – mówi. - Życie niektórych doświadcza bardziej, innych mniej. Cieszę się, że tutaj jestem i że są ludzie, których interesuje mój los.

Światowy Dzień Ubogich to inicjatywa papieża Franciszka. W niektórych parafiach jest obchodzony w sobotę, w innych w niedzielę. W tym roku oficjalnie wypada 17 listopada. Mottem są słowa Psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”.

Parafialne koło Caritas w parafii św. Maksymiliana Kolbego co sobotę wydaje potrzebującym ubrania i jedzenie. Czynne jest w godz. 10.00 – 11.00. W tych godzinach mogą również przychodzić osoby, które chcę wspomóc potrzebujących, oddać niezniszczone ubrania lub przekazać żywność.