JAN BERNER - PREZYDENT 3

Niezmiernie lubi być prezydentem. Gdyby jeszcze coś z tego wynikało, miałby pierwszy sukces. Otoczył się ludźmi, którzy bardzo chcą wyręczać go w rządzeniu miastem. Zazwyczaj z makabrycznym skutkiem. Rzuca słowa na wiatr. Przed wyborami obiecywał budować mieszkania komunalne, naprawić jezdnie, wymienić autobusy i likwidować rynsztoki. Obiecywał walczyć z bezrobociem, sprowadzając duże firmy, pomagając małym, obniżając podatki lokalne. Skończyło się na inwazji hipermarketów.

PLUSY: nie trzeba się go wstydzić, gdy staje przed mikrofonem lub siada za stołem.

WPADKI: fatalna polityka kadrowa. Na stanowisku szefa MZK zatrudnił fachowca, który woził konie do rzeźni. Podarował stanowiska kilku osobnikom, którzy nadają się co najwyżej do trzepania dywanów.

Obiecał, że jesienią obejrzymy wyremontowane wnętrza Zamku.


---
MAREK BŁOCH - WICEPREZYDENT 3-

Sporo czasu spędził w sądach. Jest szybki - przekracza dozwoloną prędkość jazdy autem. Pracowity jak mrówka, uparty jak wół, gadatliwy jak papuga. Ma niewyparzony język. Ze zdumiewającą łatwością zraża do siebie ludzi, od których mógłby się sporo nauczyć.

OSIĄGNIĘCIA: zrezygnował z biało-czerwonego krawata Samoobrony. Próbuje dokończyć starania poprzedników o unijne dotacje na remont kanalizacji.


---
HIERONIM RATAJSKI - WICEPREZYDENT 3

Niektórzy utrzymują, że w ogóle nie istnieje. Cichutki, lojalny. Coraz mniej skromny. Ostatnio przypisał sobie układanie nowych chodników na ulicach Zamkowej i Kilińskiego. Ale my wiemy, że kostkę dały firmy, które zbudowały supermarkety.

OSIĄGNIĘCIA: firmie z Bełchatowa sprzedał pabianickie śmieci. Dzięki temu płacimy mniej za wywożenie i nie martwimy się o górę odpadków w Łaskowicach.


---
KRYSTYNA RENDECKA - NACZELNIK WYDZIAŁU OŚWIATY, KULTURY, ZDROWIA I SPORTU 4

Zna się na robocie. Rządzi żelazną ręką już od 14 lat.

WPADKA: w miejskim żłobku jej podległym zatrudniono byłą dyrektorkę Domu Pomocy Społecznej w Wiśniowej Górze - oskarżoną o wyłudzenie pieniędzy od pensjonariuszy. Rendecka nie widzi w tym nic złego.


---
JAROSŁAW HABURA - PEŁNOMOCNIK PREZYDENTA DO SPRAW PRZEKSZTAŁCEŃ I DYREKTOR MZK 3=

Lubi mieszać. Z jednego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zrobił aż 3 spółki. Przy okazji w cudowny sposób rozmnożył etaty dyrektorów. Twórca zasady, że skoro nie może być lepiej, to niech będzie inaczej (czytaj - "weselej"). Próbuje sprzedać zakład pogrzebowy, co może być ostatnim gwoździem do jego trumny.


---
ADAM MARCZAK - SEKRETARZ MIASTA 1

Wreszcie ma sukces - po 12 latach studiowania zdał egzamin magisterski. Czy jest w urzędzie, czy go nie ma, nad Dobrzynką niewiele się zmienia.

OSIĄGNIĘCIA: przegonił z Pabianic cyrk, choć mógłby wiele wnieść do jego programu.


---
PAWEŁ RÓZGA - SZEF KANCELARII PREZYDENTA 1

Komu on jest potrzebny? Nie wiadomo, co robi w urzędzie. Wiadomo tylko, że jest piekielnie nadgorliwy, a nadgorliwość jest gorsza niż…


***
OCEŃCIE ICH

Jak Państwo oceniają pracę urzędników ratusza? Co i komu z nich można zaliczyć na plus, a co na minus? Czekamy na opinie Czytelników. Nasz telefon: 22-70-400, e-mail: redakcja@zyciepabianic.com.pl