Powodem zamknięcia przejazdu w tym rejonie jest kolejny etap przebudowy torowiska tramwajowego. Jak zapowiedział wykonawca inwestycji utrudnienia maja potrwać około 10 tygodni.

Zobacz: Remont „tramwajowy”: Zamkną skrzyżowanie Wiejskiej z Łaską. Utrudnienia czekają nas też na Warszawskiej. Kiedy wznowią prace na torowisku?

Jak będą kursowały autobusy?

Linia 1, 3 i 5 z Dworca PKP pojadą ulicami:

Szarych Szeregów, Moniuszki, Wiejską i dalej swoimi stałymi trasami. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku. W kierunku Waltera-Jankego i Sikorskiego autobusy linii 1, 3 i 5 zatrzymają się dodatkowo na przystankach: Moniuszki/Szarych Szeregów i Wiejska/Moniuszki (przystanek tymczasowy za ul. Moniuszki). W kierunku powrotnym zaplanowano natomiast postój na przystanku Moniuszki/Wiejska.

Autobusy linii 4:

z 15. Pułku Piechoty „Wilków” pojadą objazdem ulicami: Łaską, Szarych Szeregów, Moniuszki do Wiejskiej i dalej bez zmian. Po drodze zatrzymają się na przystankach: Łaska/Wiejska oraz na tymczasowym przystanku Wiejska/Moniuszki. Godziny odjazdów w dni powszednie z 15. Pułku Piechoty „Wilków” na czas objazdu zostaną przyśpieszone od 1 do 2 minut (w weekend bez zmian). Trasa w kierunku przeciwnym się nie zmienia.

Autobusy linii T:

z Dworca PKP pojadą ulicą Szarych Szeregów do ulicy Moniuszki i dalej bez zmian. Zmiana trasy obowiązuje tylko w kierunku Rzgowa i Guzewa. Wszystkie godziny odjazdów z Dworca PKP tymczasowo będą opóźnione o 2 minuty (przy czym już od przystanku Moniuszki/Niecała godziny odjazdów będą takie same jak dotychczas).

Trasa linii Z41 tymczasowo zostanie skrócona z Łodzi do Dworca PKP. Autobusy będą się zatrzymywać na stanowisku nr 2 (nowa wiata przy budynku dworca).

Nieczynne będą przystanki: Wiejska/Łaska, Wiejska/DPS, Wiejska/Moniuszki, Wiejska/Przejazd i Szarych Szeregów/Łaska.