Nie będzie dotyczył docelowych wjazdów gospodarczych, wjazdów służb komunalnych i ratowniczych oraz prywatnych wjazdów na posesje.

Zamknięte zostaną skrzyżowania z ulicami: Kapliczną, 3 Maja i Kresową. Objazdy odbywać się będą ulicami: Sikorskiego, Partyzancką, św. Jana oraz Kilińskiego, Świetlickiego i Nawrockiego.

Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie przez cały okres trwania przebudowy wymienionego odcinka. Przeczytaj też: Remont trasy tramwajowej.

Zmiany odczują też pasażerowie komunikacji miejskiej.

Nieczynne będą przystanki: Warszawska / Sikorskiego, Warszawska / Konstantynowska (obydwa w stronę dworca PKP) oraz Warszawska / 3 Maja (w stronę Rzgowa i Łodzi).

Autobusy linii 3 z Dworca PKP pojadą bez zmian do ul. 20 Stycznia, następnie zostaną skierowane objazdem ulicami: ks. Piotra Skargi i Bóźniczną do Konstantynowskiej, dalej stałą trasą do Sikorskiego. Zaplanowano przystanek dodatkowy na ul. Konstantynowskiej za ul. Warszawską. Zmiana trasy dotyczy tylko podanego kierunku.

Autobusy linii 4 i 6 oraz weekendowe kursy linii D z Waltera-Jankego pojadą stałą trasą do ul. 20 Stycznia, dalej objazdem ulicami: ks. Piotra Skargi i Bóźniczną do Warszawskiej, następnie bez zmian. Autobusy te zatrzymają się dodatkowo na przystanku Warszawska / Poprzeczna. Objazd obowiązuje tylko w podanym kierunku.

Autobusy linii T i Z41 z dworca PKP pojadą bez zmian do Starego Rynku, dalej objazdem ulicami: Warszawską, Konstantynowską, Partyzancką i Sikorskiego do Warszawskiej, następnie stałymi trasami do Rzgowa i Łodzi. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje również w przeciwnym kierunku.

Przystanki dodatkowe dla linii T i Z41:

w kierunku Łodzi i Rzgowa: Konstantynowska, Konstantynowska / Partyzancka, Sikorskiego / PZTT,

w kierunku dworca PKP: Sikorskiego / Warszawska, Sikorskiego / Partyzancka, Konstantynowska / Konopna, Konstantynowska / Warszawska.

Ponadto autobusy linii T jadące w kierunku Rzgowa i Guzewa będą zatrzymywały się w centrum na przystanku Zamkowa / Kilińskiego zamiast na przystanku Zamkowa / Kościuszki.