W związku z pracami na rondzie turbinowym na DW 485 zamknięty zostanie wlot z ulicy Świetlickiego. To kolejny etap robót. O planowanych utrudnieniach ostrzegaliśmy 21 lutego.

- W najbliższy czwartek od godziny 8.00 planowane jest wprowadzenie zmiany tymczasowej organizacji ruchu – informuje Marcin Nowicki, kierownik zespołu ds. informacyjnych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Zmiana będzie polegać na wyłączeniu z ruchu kołowego ulicy Świetlickiego, przy skrzyżowaniu z ulicą Jutrzkowicką (ok. 70 metrów), gdzie powstaje nowe rondo.

- Objazd od strony centrum Pabianic do ulicy Świetlickiego, będzie przebiegał ulicami: „Grota” Roweckiego, a następnie Nawrockiego. Natomiast od strony Bełchatowa, objazd będzie przebiegał ulicami: Jutrzkowicką, Kilińskiego, "Grota" Roweckiego i Nawrockiego – dodaje rzecznik.

Zobacz:

Utrudnienia mogą potrwać do końca marca.

Przypominamy, że w kolejnych planach remontu DW 485 uwzględnione są zmiany na ul. Kilińskiego. Roboty zaczną się przy moście (rozbiórka mostu i budowa przepustu przez rzekę Pabiankę). Prace wymuszą wprowadzenie nowej organizacji ruchu. Ulica Kilińskiego na odcinku od „Grota” Roweckiego do Świetlickiego będzie jednokierunkowa (w stronę Bełchatowa). W przeciwnym kierunku, kierowcy będą musieli skręcać w ul. Świetlickiego. Na szczegóły jednak musimy poczekać.