Codziennie dochodzi w okolicy 200-400 przypadków. W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 333 nowych przypadkach. W Łódzkiem było 31. W kraju zmarło 13 osób, w naszym regionie - 1. W piątek nie pojawił się nowy przypadek zakażenia koronawirusem COVID-19 w Pabianicach, ani w powiecie pabianickim.

Z komunikatów przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w Polsce potwierdzono w sumie 23.155 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, zmarło - 1.051 osób, a wyzdrowiało - 10.692.

Tymczasem od dzisiaj możemy wyjść z domu nie zakładając maseczek. Za jej brak nie dostaniemy mandatu. Inaczej wygląda sytuacja z zachowaniem odstępów. Te należy zachowywać cały czas jeśli przebywamy z ludźmi spoza rodziny (mieszkającymi w jednym domu). Swobodnie możemy spacerować po parkach, czy po „Lewitynie”, jeździć na rowerach, biegać i chodzić z kijami nordic walking. Pabianicka grupa „Forma na Piątkę” informuje na profilu facebook, że wznawia działalność. Harmonogram treningów ma opublikować 1 czerwca.

Mimo, że zniesiono zakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, warto jednak cały czas mieć ją przy sobie. Dlaczego? Bo powinniśmy z niej korzystać w pomieszczeniach zamkniętych, czyli np. robiąc zakupy w sklepie lub wchodząc do kościoła.

W tym przypadku również przepisy zmieniają się od dzisiaj. Nie będzie już limitów w sklepach, ani w świątyniach.

Natomiast tydzień później (6 czerwca) ruszają kina, teatry, siłownie i kluby fitness. Od tego momentu będzie też można organizować wesela do 150 osób.