W czwartek do godziny 10.00 na oddziale covidowym jzarejestrowano już 41 pacjentów. Jedna osoba leży pod respiratorem. Maszyna pomaga jej oddychać.

Pierwszego dnia po otwarciu (środa24 marca) do godziny 11.30 oddział zakaźny w Pabianickim Centrum Medycznym przyjął 22 pacjentów zakażonych koronawirusem.

– Cały czas sprzybywają nowi chorzy - inofrmuje Adam Marczak, dyrektor w PCM (który sam choruje na Covid-19, ale w domu).

Jest obawa, że do wieczora oddział zapełni się chorymi.

Przypomnijmy, że oddział może przyjąć 65 chorych. Przygotowano dla nich tyle łóżek (w tym jest 6 na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej) oraz 6 izolacyjnych na jednym oddziale.

Oddział zakaźny, podobnie jak w ubiegłym roku powstał na IV piętrze Pabianickiego Centrum Medycznego. Tak jak poprzednio zawieszono pracę oddziału rehabilitacji i rehabilitacji neurologicznej.

– Rehabilitacja na pierwszym piętrze działa normalnie - dodaje Marczak.

Szefem oddziału został dr Maciej Michalski, ordynator oddziału internistycznego II. Dr Piotr Debich, który przeszedł już chrzest bojowy, kierując oddziałem covidowym poprzednio, będzie teraz zajmował się dwoma oddziałami internistycznymi I i II.