Od ponad 10 lat w planach było stworzenie czteropasmowej obwodnicy Pabianic z chodnikami i ścieżką rowerową. Taka miała być projektowana ulica Popiełuszki, czyli przedłużenie ul. Świetlickiego - od ul. Jutrzkowickiej do ul. Wiejskiej.

Zobacz też:Ulica Popiełuszki miała być obwodnicą Pabianic

- Ponieważ dotychczas nie udało się uzyskać finansowania na budowę przedłużenia ul. Świetlickiego, a koszt tej inwestycji jest ogromny, zapadła decyzja, aby zacząć od budowy drogi dla rowerów. Dzięki temu mieszkańcy zyskają możliwość komfortowego przejazdu rowerem między dwoma największymi osiedlami – tłumaczy Aneta Klimek, rzeczniczka prezydenta.

Projektowana droga rowerowa zapewni połączenie Bugaju z Piaskami. Zostanie wybudowana w 2022 roku. A to w ramach unijnego projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.

Miasto ogłosiło właśnie konsultacje tego etapu. Urząd Miejski w Pabianicach czeka na uwagi mieszkańców do opublikowanej koncepcji do 10 grudnia 2021 r. pod adresem mailowym komunikacja@um.pabianice.pl.

- Konsultacje pozostałych etapów już się zakończyły. Zakończono roboty budowlane na ul. Kopernika, na odcinku od ul. Brackiej do ul. Piotra Skargi, trwa budowa drogi dla rowerów wzdłuż ul. Jana Pawła II. Dla pozostałych odcinków toczą się procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę bądź zezwolenia na realizację inwestycji drogowej – dodaje rzeczniczka.