426 honorowych krwiodawców oddało 191,7 l krwi. Wśród nich były 102 panie, a 46 osób oddało krew po raz pierwszy z życiu.
W lipcu 201 osób oddało 90 litrów 450 ml. W sierpniu wzrosła ilość honorowych krwiodawców. Do punktu zgłosiło się 225 osób, oddali 101,25 l.
Były 54 panie, a 18 osób oddało krew po raz pierwszy
Okres wakacyjny to tradycyjnie czas, w którym w całej Polsce brakuje krwi. Ma to związek z faktem, iż młodzi ludzie, stanowiący większość honorowych dawców krwi, są na urlopach. Stąd zapoczątkowana przez Polski Czerwony Krzyż akcja „Wakacyjna Kropla Krwi”.

– Poszczególne tygodnie były podzielone tematycznie, ale generalnie oddawaliśmy krew dla chorych dzieci – informuje Andrzej Chałupka z pabianickiego klubu HDK. – Krew była oddawana dla: dzieci chorych na choroby nowotworowe, dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, dzieci poszkodowanych w wypadkach przy pracach polowych, chorych noworodków, Centrum Zdrowia Matki Polki, Centrum Zdrowia Dziecka, dzieci chorych na nerki i w ostatnim tygodniu sierpnia - dla wszystkich potrzebujących krwi.

Co tydzień spośród osób, które oddały krew, losowano osobę, która otrzymała drobny upominek. Był to metalowy breloczek z grupą krwi. Breloczki wylosowali: Leszek Kaszowski, Zbigniew Malinowski, Marek Just, Piotr Muszyński, Piotr Krawczyk, Sławomir Szczesio, Michał Żuraw oraz Łukasz Górecki. Upominki zostały przesłane poczta.