Nieruchomość przy Karniszewickiej ma powierzchnię 897 metrów kwadratowych. W planie zagospodarowania przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Cena wywoławcza do I i II przetargu wynosiła 160.000 złotych. Nie zgłosili się żadni oferenci. Zanim miasto wystawi ten teren do kolejnego przetargu, poczeka do czasu odbioru wykonania nawierzchni ulicy Karniszewickiej.
– To bardzo atrakcyjna działka. Nie ma co się spieszyć z jej sprzedażą – stwierdziła radna Krystyna Rendecka podczas Komisji Gospodarki Komunalnej. – Poczekajmy aż zrobią Karniszewicką i zwiększymy cenę.
Dwa przetargi dotyczyły również nieruchomości mieszczącej się przy Mielczarskiego 15 (470 metrów kwadratowych). Teren ten przeznaczony jest pod wielofunkcyjną zabudowę centrum. Cena wywoławcza wynosiła 90.000 złotych. Taka będzie też w III przetargu, którego terminu jeszcze nie ustalono.
Prezydent Zbigniew Dychto zaproponował, aby teren przy Tkackiej 13 (pow. 248 metrów kw.), przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, wystawić do kolejnego (drugiego) przetargu za 59.000 zł. Radni nie zgodzili się na obniżenie kwoty i nieruchomość ma być sprzedawana za cenę wywoławczą 70.000 zł. Jeszcze nie wiadomo, kiedy odbędzie się przetarg.