Znajdziemy tam 63 propozycje wypraw, głównie po województwie łódzkim. Pabianiczanki zachęcają do odwiedzenia m.in.: „Doliny skrzatów” we Florentynowie, łódzkiej zajezdni „Brus”, sąsiedzkich figlorajów, „Parku zmysłów” w Poddębicach czy Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.

Przy opisach poszczególnych miejsc znajdziemy informacje o godzinach ich otwarcia, cennik oraz odnośniki do oryginalnych stron internetowych. A także mnóstwo pięknych zdjęć wykonanych przez autorki strony, bo w każdym z miejsc, o których piszą, były osobiście, oczywiście ze swoimi dziećmi.

Ania (handlowiec obieżyświat) i Patrycja (logopedka) to mamy w sumie piątki pociech w wieku od 2 do 8 lat.

Jak narodził się pomysł na stworzenie ajeju.pl?

– Obie byłyśmy akurat na urlopie macierzyńskim. Mnie brakowało w internecie informacji na temat lokalnych atrakcji dla dzieci. Musiałam „przekopywać” dużo stron, żeby znaleźć jakieś ciekawe propozycje – opowiada Ania.

Z kolei Patrycja, z racji wykonywanego zawodu, szukała w necie inspiracji i materiałów na zabawy dla dzieci, które mogłaby łatwo wykonywać w domu i które wykorzystałaby na zajęciach. I sama chciała się też podzielić własnymi pomysłami logopedycznymi. Stąd część informacji na ajeju.pl poświęcona jest właśnie logopedii.
Strona powstała 2 lata temu.
 – Pokazujemy na nie niej, że nie trzeba jechać na drugi koniec świata, by zobaczyć coś fajnego. Że dużo interesujących atrakcji jest na wyciągnięcie ręki. To też taki „pamiętnik” naszych wypraw – dodaje pabianiczanka.

Stronę ajeju.pl znajdziemy również na facebooku.