Floriana Wlaźlaka na szefa Rady Powiatu zgłosił Jarosław Habura. Była to jedyna kandydatura.
– Zapewni nam apolityczność – przekonywał Habura.
Na Wlaźlaka głosowali wszyscy - 22 radnych.
– Ten dzień jest dla mnie wyjątkowy – wyznał nowy przewodniczący. – Cieszę się z jednomyślnego głosowania.
Wybrano także dwóch wiceprzewodniczących: Waldemara Flajszera (dostał 17 głosów) i Marka Ciechańskiego (19 głosów).
Spośród 23 radnych tylko 3 pracuje na roli. Jest sześcioro nauczycieli. Trzy osoby we władzach powiatu noszą nazwisko Habura: Krzysztof – starosta, Jarosław – radny (brat Krzysztofa) i Elżbieta – radna (żona Krzysztofa).
Szeregowy radny dostaje dietę i zwrot kosztów przejazdu - razem około 1.000 zł miesięcznie. Przewodniczący ma 2.000 zł. Wszyscy – bez opodatkowania.

Pan samochodzik
Jarosław Habura (lat 45) - młodszy brat starosty. Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Ukończył SGGW w Warszawie. Prowadził rodzinny interes ogrodniczy. Był członkiem Zarządu Miasta i radnym powiatowym. Żona jest nauczycielką w ZS nr 3, mają dwoje dzieci. Jeździ volkswagenem passatem. Ma wilczura Bariego.

Niezdecydowana
Elżbieta Habura (lat 50) - żona starosty, bratowa radnego Jarosława Habury. Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 14. Obiecała, że odda mandat radnej, bo u władzy jest za dużo Haburów.

Nienasycony
Waldemar Flajszer (lat 38) – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 na Bugaju. Ukończył historię i zarządzanie. Był dyrektorem Gimnazjum im. św. Wincentego a Paulo. Nieustannie startuje w wyborach. Żonaty, ma dwoje dzieci. Jeździ fiatem punto.

Gracz
Włodzimierz Stawicki (lat 41) – prezes i trener piłkarzy ręcznych Pabiksu. Ukończył technikum spożywcze. Był bramkarzem piłkarzy nożnych PTC, potem piłkarzem ręcznym w MKS i Włókniarzu. Żona Milena prowadzi sklep ze zdrową żywnością. Mają sznaucera Rastiego.

Oświatowiec
Marek Ostojski (lat 66) – emeryt. Przez 43 lata pracował w oświacie. Zaczynał jako nauczyciel WF–u w „szesnastce”. Przed emeryturą rządził w Gimnazjum nr 3. Był radnym miejskim i powiatowym oraz członkiem Zarządu Miasta. Przeszedł 4 operacje kręgosłupa.

Namiestnik
Grzegorz Janczak (lat 51) – dwukrotnie był starostą. Żona Izabella pracuje w Miejskim Zakładzie Pogrzebowym. Mają dwie córki. Mieszkają w Dobroniu. Jeździ daewoo leganzą. Lubi przyglądać się rybkom w oczku wodnym za domem.

Wierszokleta
Zbigniew Mencwal (lat 62) – wiceprezes Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Był sekretarzem PZPR, cenzorem, przewodniczącym Rady Powiatu. Trenuje jogging. Lubi grać w piłkę nożną, pisać wierszyki. Rozwiedziony, ma 2 synów.

Cicha
Marta Cicha (lat 60) - naczelniczka w Pa–Co–Banku. Ukończyła Wyższą Szkołę Bankowości w Poznaniu. Mąż jest taksówkarzem, syn Krzysztof - informatykiem. Zwiedziła Europę, marzy o podróży do Izraela.

Ambitna
Elżbieta Kopias (lat 50) – lekarz pediatra. Bez powodzenia startowała w poprzednich wyborach prezydenckich. Pracuje w przychodni na Bugaju. Mąż Jerzy jest radnym miejskim, pracuje w Zakładzie Energetyki Cieplnej. Mają 10-letnią córeczkę.

Zadziorny
Michał Olejniczak (lat 29) - magister historii po Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po konflikcie z dyrektorką odszedł z II LO i wygrał sprawę w sądzie. Teraz jest bibliotekarzem w Łodzi. Żonaty, ma 5-letnią córeczkę.

Ślizgacz
Florian Wlaźlak (lat 57) – prezes ciepłowni miejskiej. Był prezydentem Pabianic oraz radnym miejskim i powiatowym. Budował elektrownię Bełchatów i elektrownię atomową w ZSRR. Żonaty, ma troje dorosłych dzieci i wnuka Jureczka. Jeździ daewoo nubirą. Lubi ślizgać się na łyżwach.

Jedynak
Andrzej Kluch (lat 48) - jedyny radny z Samoobrony. Mieszka w Mogilnie Dużym, gdzie hoduje krowy. Ma 11 mlecznych. Żona Jolanta pracuje w Pabianteksie. Mają trójkę dzieci. Jeździ starym volkswagenem passatem. Hobby - motory. Ma terenowe kawasaki.

Matematyczka
Irena Grenda (lat 60) - emerytowana nauczycielka matematyki. Przez 10 lat była dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 5 w Konstantynowie. Ma 2 synów i dwoje wnuków. Syn Robert jest lekarzem, a Zbigniew - prawnikiem. W domu jest kot Aleks. Jeździ starym fiatem sieną.

Obszarnik
Józef Wiaderek (lat 51) - ma 32-hektarowe gospodarstwo rolne. W wolnych chwilach gra w piłkę nożną. Żona Małgorzata pracuje w Łódzkiej Spółdzielni Mleczarskiej. Syn Konrad (23 lata) studiuje na Politechnice Łódzkiej. Córka Patrycja (16 lat) chodzi do gimnazjum. Mieszkają w Zadziechowie, gmina Lutomiersk.

Farciarz
Przemysław Fisiak (lat 30) – nauczyciel przysposobienia obronnego w Łodzi i Brzezinach. Ukończył historię i prawo europejskie. Kawaler, mieszka w Konstantynowie. Jeździ fiatem pandą, wygranym w konkursie. Hobby: turystyka i piosenka turystyczna.

Rowerzysta
Zbigniew Skowroński (lat 50) - zarządza Miejską Spółką Komunalną w Konstantynowie. Inżynier włókiennik, ukończył też studia podyplomowe z prawem podatkowym włącznie. Żona Wanda nie pracuje. Syn ukończył informatykę, pracuje w Philipsie. Córka studiuje zarządzanie. Ma kota Fidela. Jeździ daewoo matizem. Uczy się angielskiego. Jego hobby to rowerowe pielgrzymki. W tym roku pokonał 3.000 km do Lourdes.

Waleczny
Adam Krasiński (lat 32) - wykładowca na Politechnice Łódzkiej. Uprawiał sporty walki, grywa w piłkę nożną. Mieszka w Pabianicach. Żona Agnieszka pracuje w PZU. Mają 2,5-letnią córeczkę.

Kolekcjoner
Marek Ciechański (lat 49) - magister historii. Wraz z żoną Bożeną pracują w Polfie. On w dziale zaopatrzenia, ona w kontroli. Jeden syn studiuje historię, drugi finanse. Kolekcjonuje płyty szwajcarskiego zespołu Nektar. Lubi muzykę z lat 60.-70.

Owczarz
Andrzej Kurzawski (lat 60) - ma 30 hektarów w Wymysłowie Francuskim. Inżynier chemik. Hoduje 100 owiec przy pomocy suki Belli - kundla po bernardynie i owczarku podhalańskim.
Stan cywilny – wolny.

Belfer
Robert Rządziński (lat 47) - nauczyciel matematyki i informatyki w Gimnazjum w Lutomiersku. Był już radnym powiatowym i członkiem Zarządu Powiatu. Kawaler. Mieszka w Lutomiersku.

Kontrolerka
Magdalena Werstak (lat 32) - inspektor w Państwowej Inspekcji Pracy. Absolwentka Politechniki Łódzkiej. Mąż Andrzej jest policjantem. Mają 10-letniego syna. Jeździ oplem astrą.

Wędkarz
Tadeusz Rosiak (lat 51) - dyrektor Gimnazjum w Lutomiersku. Uczy matematyki. Żona Anna uczy w pierwszych klasach podstawówki. Mieszkają w miejscowości Wżącak koło Lutomierska. Ma skodę octavię. Interesuje się historią XX wieku. Wędkuje.

Rezerwowy
Krzysztof Pacholak (lat 24) - kawaler z Lutomierska. Pracuje w Gminnym Centrum Informatycznym. Mandat dostał po rezygnacji radnej Grażyny Maślanki-Olczyk.