Remontu doczeka się boisko Orlik przy Szkole Podstawowej nr 3. Robotnicy wejdą na teren budowy lada moment. Muszą poczekać aż nawierzchnia całkowicie wyschnie, aby można było ją bezpiecznie zdjąć.

- O wyremontowanie boiska apelowaliśmy od kilku lat, więc tym bardziej cieszymy się, że dojdzie do skutku. Szkoda, że akurat w takim momencie kiedy uczniowie wracają do szkół i mogliby z niego korzystać. Na to jednak nie mamy wpływu – mówi Krystyna Kucharek, dyrektorka SP 3.

Granulat ze sztuczną trawą zostaną zdjęte. Będzie tutaj położna nowa nawierzchnia. Przy okazji ma być zrobiony piłkochwyt i naprawione ogrodzenie.

- Niestety pieniędzy nie wystarczy na remont pawilonów, w których umieszczone są szatnie i toalety. Nad tym ubolewam, bo odnowienie tego budynku również jest wskazane. Wystąpiliśmy z prośbą o pieniądze do Urzędu Marszałkowskiego. Na razie jednak nie otrzymaliśmy odpowiedzi – mówi Waldemar Boryń, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

Remont ma zostać wykonany w 60 dni. W tym czasie Orlik przy SP3 jest zamknięty. Od początku lipca ma być dostępny pod wynajem i dla dzieci spędzających wakacje w mieście. Od 1 września będą z niego korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3.