Liczba wolontariuszy w pabianickim sztabie nie zmieni się. Na ulicach ma się pojawić 320 osób.

Na pewno będą się odbywały licytacje i wydarzenia on-line. Wielkiego finału na parkingu centrum handlowego „Echo” nie będzie. Planowane są jednak mniejsze imprezy, które mają być zorganizowano zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

- Dogrywamy szczegóły. Mamy nadzieję, że mimo trudnej sytuacji będzie się działo – mówi Maciej Tomaszewski, szef pabianickiego sztabu WOŚP.

Cały czas mogą się zgłaszać osoby, które chcą być wolontariuszami. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową do 20 grudnia. Informację należy wysłać na martyna.kubiak@zhp.net.pl.

Licytacje będą zorganizowane na portalu allegro.pl. Ruszyła zbiórka rzeczy, które darczyńcy chcą przekazać na rzecz WOŚP. Można je przynosić do hufca ZHP Pabianice (ul. Konopnickiej 39) we wtorki w godzinach 9.30-13.15 oraz w czwartki w godzinach 14.00-17.30.

- Wszystkie wpłaty za licytacje zostaną doliczone na poczet zbiórki pabianickiego sztabu WOŚP – zapewnia szef sztabu. - Przy przekazywaniu rzeczy na aukcje, trzeba będzie wypełnić krótkie oświadczenie. Wypełnia się je na miejscu.

Każdy chętny może wziąć udział w 15. Biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą!”. Co roku bieg organizowano na „lewitynie”. Tym razem każdy będzie biegł indywidualnie.

- Sam decydujesz o miejscu i trasie biegu. Dystans jaki należy pokonać musi mieć przynajmniej 5 kilometrów. Można to pokonać w dowolnej formie, byleby przy użyciu własnych mięśni i z uśmiechem na twarzy – dodaje Tomaszewski. - Można się zapisywać on-line.

W tym roku odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego hasło brzmi: „finał z głową”. Zorganizowany będzie 31 stycznia 2021 roku. Pieniądze będą zbierane na laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy.

Z powodu pandemii koronawirusa finały w całej Polsce będą wyglądały zupełnie inaczej niż dotychczas.