Dzisiaj młodszy inspektor Tomasz Szwed został powołany na stanowisko komendanta pabianickiej policji. Uroczystego wprowadzenia nowego szefa KPP dokonał Włodzimierz Kalinowski, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi. Starosta Krzysztof Habura wyraził nadzieję, że inspektor Tomasz Szwed na dłużej zagości w Pabianicach.

Policzyliśmy: od 1990 roku jest on 9. komendantem pabianickich policjantów. W ostatnich latach zmieniło się ich aż trzech.

Zawsze będę z państwa pomocą dbał o bezpieczeństwo obywateli naszego powiatu i realizował nasz wspólny cel, by chronić, dbać i pomagać tym, którzy tego potrzebują. Razem z policjantami, z którymi przyszło mi współpracować, dołożę wszelkich starań, by dopełnić tego zobowiązania – mówił nowy komendant powiatowy.

Pomoc i wsparcie dla działań sprzyjających poprawianiu bezpieczeństwa i ładu w Pabianicach obiecał prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Młodszy inspektor Tomasz Szwed - z wykształcenia prawnik - służy od 1992 roku. Rozpoczął w pionie prewencji, później pracował w Wydziale Techniki Operacyjnej KWP w Łodzi. Od 2006 roku był naczelnikiem wydziału. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i studia podyplomowe z zarządzania kryzysowego na Wydziale Bezpieczeństwo Wewnętrzne Wyższej Szkoły Policji. Jest instruktorem stowarzyszonym Centrum Metodyki i Szkolenia KGP.
14 lutego 2019 roku komendant wojewódzki powierzył mu pełnienie obowiązków komendanta powiatowego policji w Pabianicach.
Mł. insp. Tomasz Szwed wolny czas najchętniej spędza z rodziną. Lubi turystykę, jazdę na rowerze, wędkarstwo i motoryzację.