Nasi funkcjonariusze zostali nominowani do udziału w tej akcji przez kolegów po fachu z powiatu wschodniego łódzkiego oraz Zduńskiej Woli.

4 czerwca (czwartek) wspólnie wykonali pompki, które są jednym z zadań wyzwania. Na placu jednostki ćwiczyło ponad 50 policjantów, łącznie z komendantem powiatowym, insp. Tomaszem Szwedem. Towarzyszył im również policyjny pies, Ares.

- Jesteśmy formacją, która niesie pomoc potrzebującym. Teraz właśnie potrzebującym jest mały chłopiec, który dzięki wsparciu ludzi dobrego serca może pokonać „groźnego przeciwnika”. Było nam niezmiernie miło, że wspólnie mogliśmy wesprzeć tak szczytną inicjatywę – mówi rzeczniczka pabianickiej policji, asp. Ilona Sidorko.

Do udziału zaprosili Komendę Miejską Policji w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim oraz Urząd Miejski w Pabianicach.

Na czym polega akcja #GaszynChalenge

Wojtuś Howis z Galewic (woj. łódzkie) cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Na leczenie chłopca potrzeba ponad 9 milionów złotych (link do zbiórki). Akcję na jego rzecz zapoczątkowali druhowie z Gaszyna. Włączają się w nią róźne służby mundurowe. Charytatywny challenge polega na zrobieniu pompek i wpłaceniu co najmniej 5 złotych na rzecz chorego dziecka.

W pomoc Wojtusiowi zaangażowali się także druhowie z naszego powiatu.