Po raz kolejny pabianiccy raperzy wyszli na scenę wspólnie dla Łukasza Millera. Jeden z pięciu koncertów pod szyldem RAP LOKAL odbył się 15 listopada w klubie Mariańska. Była to już siódma edycja imprezy charytatywnej w naszym mieście, dochód której zostanie przeznaczony na rehabilitację piłkarza ręcznego Pabiksu. Na miejscu pojawił się też główny bohater akcji- Łukasz.

Przy mikrofonie usłyszeliśmy min.: Lotuz& Dobitny, Paco& Supi & DRK, Kubeq & OKR, Herer& Seyez.

Wejściówki na koncert, to nie jedyna forma wsparcia zbiórki. Do kupienia są również T-shirty z logo Rap Lokal i opaski na rękę. W czasie imprezy odbyły się licytacje zestawu gadżetów od organizatorów(t-shirty, czapka, płyty cd), zestawów od PRO GYM wraz z karnetami do siłowni, a także obrazu namalowanego przez Kruka, który osiągnął cenę 1100 zł.

Nie zabrakło oczywiście tegorocznego hymnu, podczas którego raperzy stanęli razem na scenie. W czasie RL swoją "cegiełkę" dorzucili osobiście także Grzegorz Mackiewicz, Krzysztof Rąkowski i Aleksandra Jarmakowska.

Pabianicka akcja Rap Lokal przyniosła do tej pory na rzecz Łukasza ok. 30 tys. zł. Jak zapewniają raperzy nie poprzestaną na siedmiu edycjach. Czekamy na podsumowanie.

Impreza po raz pierwszy odbyła się w 2016 roku z inicjatywy Krzysztofa „Este” Łyszkowskiego, który zebrał lokalnych raperów i wspólnie z nimi nagrał utwór promujący akcję. Doczekała się ona kontunuacji nie tylko w Pabianicach. RAP LOKAL działa również w Końskich, Jarocinie, Chorzowie i Bełchatowie.