Poprowadziła je sierż. szt. Marta Mysur z KWP w Łodzi. Uczyła młodzież jak radzić sobie z niebezpiecznym przeciwnikiem używając elementów sztuk walki wręcz w "stójce" i "parterze". Oprócz wiedzy praktycznej uczestnicy spotkania poznali specyfikę zawodu policjanta.

- Zajęcia te mają między innymi na celu pokazanie młodzieży, że jest wiele ścieżek uprawiania aktywności fizycznej i formą do spędzenia czasu wolnego. Projekt ma też na celu przybliżenie naszego zawodu, wymianę doświadczeń, poznawanie pasji. W tym projekcie może uczestniczyć każdy, kto pasjonuje się sztukami walki, kto je trenuje, bądź ci, którzy zamierzają taką dyscyplinę w przyszłości uprawiać- podkreślała policjantka.

Zobacz też: Dni otwarte w pabianickiej komendzie policji. Doborowy dyżur już wystartował.

Marta Mysur to utytuowana zawodniczka teakwon-do. Od 2013 roku reprezetuje Polskę w tej dyscyplinie sportowej. Od 2018 roku trenuje także kick-boxing.  W Policji pracuje od 2012 roku.

Autorski projekt policji województwa łódzkiego „Plan gliniarz” zakłada 13 spotkań z młodzieżą w różnych miastach naszego garnizonu. Jest to już druga edycja.