- Niemożliwe stało się możliwe - cieszy się Agnieszka Jaksa, szefowa Agrafki. - Pabianice, już nie są tylko Stolicą Dobrych Uczynków! Pabianice są także kolebką najbardziej zaangażowanego wolontariatu w Polsce!

Takimi słowami obwieściła dobrą nowinę po uroczystości wręczenia nagród Korpusu Solidarności Agnieszka Jaksa. Na gali obecna była również Magdalena Kik z Agrafki.

- Uroczyście - i jeszcze z niedowierzaniem, dzielimy się naszą radością! Nasza grupa zajęła I miejsce w Konkursie WOLONTARIUSZ KORPUSU SOLIDARNOŚCI 2020 r. Kapituła konkursu spośród 130 zgłoszeń najbardziej zaangażowanych wolontariuszy/grup wybrała 7 laureatów, w tym pierwsza nagroda trafiła właśnie do nas! To co się wydarzyło na Gali będziemy pamiętać do końca życia - zapewnia szefowa Agrafki. -  Gdy wyczytano już wszystkich laureatów oprócz nas, nasze serca "przestały nam bić", a świat stanął w miejscu. Spojrzałyśmy się na siebie i pomyślałyśmy, że po prostu nie zostałyśmy uwzględnieni jako grupa, aż tu nagle panowie zaprosili nas do studia i zobaczyłyśmy transmisję naszego materiału (filmiku). Zaraz po tym Ida Nowakowska i Radek Brzózka wyczytali nas jako zwycięzców. Dopiero w tym momencie zrozumiałyśmy co się stało. To niesamowite wyróżnienie i docenienie jest dla nas wielką niespodzianką.