Księga jest wystawiona w korytarzu. Widać ją od razu, wchodząc do szpitala. Obok księgi stoi wielkie serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wpisywać się możemy do niedzieli do godz. 18.00.

- Wpisy mają motywować i pobudzać, ale też przekonać Jurka Owsiaka, aby kontynuował swoją działalność, która poruszyła nasze serca – mówi Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic.

Księgę wyłożono w PCM, ponieważ nasz szpital został wielokrotnie obdarowany przez WOŚP. Łączna kwota, która trafiła na oddziały to 650.000 złotych. Ze sprzętu przekazanego przez fundację korzystają dzieci na oddziale dziecięcym i noworodki na neonatologii. Pieniądze trafiły również na rehabilitację neurologiczną, pomoc doraźną i do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

- Ten tydzień dostarczył nam dużo wewnętrznych przeżyć. Mieliśmy czas na to, aby zastanowić się nad sensem naszej pracy, nad tym, co robimy – mówił prezydent. - Chcemy dać możliwość pabianiczanom, aby wyrazili swoją opinię.

- Placówka jest czynna całą dobę, więc dajemy możliwość każdemu do tego, aby się wpisał. Niezależnie od tego, czy ktoś pracuje na rano, czy na popołudnie, jeśli znajdzie chwilę to zapraszamy – dodaje Krzysztof Rąkowski, przewodniczący Rady Miejskiej.

W sobotę w całym kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa. W naszym mieście flagi będą opuszczone do połowy. Urzędnicy wyślą również do Gdańska list z kondolencjami.

W niedzielę będzie zorganizowane światełko do nieba dla Jurka Owsiaka. Odbędzie się w Parku Słowackiego za fontanną o godz. 20.00.

- Zapraszamy wszystkich z latarkami, świeczkami. My będziemy mieli zimne ognie – dodaje Marek Gryglewski, wiceprezydent Pabianic.

Będzie również zorganizowany niewielki happening. Wolontariusze zrobią mur wsparcia dla Jurka Owsiaka.

- Jak się myśli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, to się myśli Jurek Owsiak i odwrotnie. Mam nadzieję, że szef zmieni zdanie – powiedział Dariusz Kamieniak, szef pabianickiego sztabu.

W księdze jako pierwszy wpisał się prezydent Pabianic: „Graj dalej. Poruszaj wszystkich. Czyń dobro. Pabianickie otwarte serca!”. Dariusz Kamieniak napisał: „Jurek obiecałeś do końca świata i o jeden dzień dłużej”.