Przetarg na przebudowę ul. Warszawskiej od pętli Duży Skręt do granic miasta wraz z budową kolektora kanalizacji deszczowej do ulicy Widzewskiej wygrał Zakład Remontu Dróg z Łodzi.

– Firma ma jeszcze uzupełnić dokumenty i podpisujemy umowę – informuje prezydent Grzegorz Mackiewicz. – Do końca stycznia przyszłego roku roboty muszą być wykonane.

Od 1 grudnia tego roku w Pabianicach będzie funkcjonować komunikacja zastępcza. Przez miasto będą nas wozić autobusy MZK.

– Taki obowiązek ma łódzkie MPK, ale mają kłopoty z taborem – tłumaczy prezydent. – Poszliśmy im na rękę, puszczając na trasę własne hybrydy.

Pętla autobusowa zostanie przeniesiona z dworca PKP na ul. Wiejską, stąd „Z41” będą jeździć ulicami Moniuszki, Szarych Szeregów, do Łaskiej. Potem trasą „tramwajową” aż do ul. Partyzanckiej. Tu przy ul. Cegielnianej będzie peron przesiadkowy. Pasażerowie będą mogli wsiąść do tramwaju, by dojechać do Łodzi.

– 2 grudnia zaczną się roboty – dodaje prezydent. – Przed nami bardzo trudne trzy miesiące. Przepraszam wszystkich za utrudnienia. Wszystkie migawki i bilety tramwajowe będą ważne.

Wartość tej inwestycji to 6.055.084 zł. Pabianice starały się o 4.800.000 zł, a uzyskały 3.600.000 zł. Miasto dokłada do tej ważnej inwestycji z własnej kasy.

Do remontu jest 754 metry ulicy. Po stronie wschodniej powstanie chodnik oraz droga rowerowa, zatoki autobusowe. Będą nowe oświetlone przejścia dla pieszych i oświetlone skrzyżowania ulic Warszawskiej z ulicami Familijną i Nastrojową.