Do pabianickiego sanepidu spłynęły dane z kilku szpitali. Wynika z nich, że w ostatnim czasie z powodu powikłań związanych z Covid–19 zmarło aż 11 osób. Wśród nich jest 8 kobiet w wieku od 66 lat do 99 lat oraz 3 mężczyzn w wieku od 72 lat do 91 lat.

- Mieli choroby współistniejące, bo to zdecydowanie osoby starsze – mówi Małgorzata Sumińska, dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach.

W ciągu ostatniej doby do sanepidu wpłynęło 88 pozytywnych wyników testów. Do tej pory w powiecie pabianickim koronawirusa przeszło 1.869 mieszkańców. Wyzdrowiało 918 osób, zmarły – 23 osoby.

Nowe ognisko koronawirusa pojawiło się w prywatnym domu opieki nad seniorami w Jadwininie.

- Tam choruje kilka osób. Zostały odizolowane. Są pod opieką personelu, który został wydzielony tylko dla tych osób. Zdrowe osoby przebywają osobno. Wszyscy mieli już raz zrobione testy, kolejne wymazy są zlecone na niedzielę – informuje dyrektor Małgorzata Sumińska. - Sytuacja jest opanowana.

Dogaszane są ogniska koronawirusa w Urzędzie Skarbowym i Urzędzie Miejskim w Pabianicach. Otworzyło się już Przedszkole Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Ksawerowie.

- Od poniedziałku ma zacząć działać również Przedszkole nr 10 Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Pabianicach – informuje pabianicki sanepid. - Ognisko dogasa. Siostry i opiekunki mogą wrócić do pracy.

Dziś (piątek) kwarantanną objęych jest 1.424 mieszkańców powiatu pabianickiego.