Znani artyści oraz legendarni radiowcy z "Trójki" krytykują zarząd stacji za uleganie politycznym naciskom. Według nich "pacyfikowanie" gazem protestujących dziennikarzy, cenzura oraz usunięcie z pierwszego miejsca listy przebojów utworu Kazika Staszewskiego, „Twój ból jest większy niż mój”, przelało czarę goryczy. O czym jest piosenka? Nawiązuje do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim 10 kwietnia, kiedy nekropolia była zamknięta z powodu koronawirusa dla innych osób.

Solidarni z Kazikiem i protestujący dziennikarzami są także pabianiccy muzycy.

- Ponieważ w zespole wszyscy jesteśmy popkulturowymi zwierzakami, lubimy Kazika i do niedawna bardzo lubiliśmy PR3, właśnie te wydarzenia szczególnie nas poruszyły i postanowiliśmy zareagować tak, jak umiemy, czyli nagrywając piosenkę - wyjaśnia Paweł Śniady, wokalista.

Tekst i muzyka powstały w niedzielę, a w poniedziałek nagrali swój numer metodą „chałupniczą” (podobno gofrownicą). Jak twierdzą, liczyła się szybka reakcja.

- Rząd z dnia na dzień serwuje nam coraz to nowe atrakcje. Zależało nam na szybkim działaniu, by temat się nie zdezaktualizował - podkreśla Paweł. - Póki jeszcze możemy swobodnie wypowiadać się w Internecie, z radością linkujemy nowy kawałek pod coraz to bardziej zawiłymi tłumaczeniami zarządu Trójki, do czego wszystkich zachęcamy - dodaje.

Posłuchajcie zatem, co panowie mają do powiedzenia.

Kilka słów o zespole &inni

Tworzą go:

Kordian Borowczyk - bas

Krzysztof Kalkowski - perkusja

Paweł Śniady - wokal

Szymon Kędzierski - gitara

Połączyli siły w 2009 roku. Grają mieszankę rocka, punka i funku. Pochodzą z Pabianic ( gitarzysta, Szymon, na stałe mieszka w Gdańsku).
Przeczytaj także: Pabianicki zespół wydał płytę.

30 kwietnia premierę miał ich teledysk do utworu "KonTroll".

- Utwór inspirowany lekturą komentarzy przeróżnych internetowych ekspertów od wszystkiego. Jest swoistym kolażem słowno-muzycznym, podobnie, jak kolażem jest teledysk. Poglądy wyrażane w tekście nie są poglądami zespołu - opisują na swoim profilu fb muzycy.