Mieszkańcy powiatu pabianickiego od 1 września będą mogli korzystać z leczenia w poradni zdrowia psychicznego w PCM finansowanego przez NFZ.

- Łódzki OW NFZ rozstrzygnął dzisiaj konkurs ofert na świadczenia psychiatryczne ambulatoryjne dla dorosłych – informuje Anna Leder, rzecznik prasowy ŁOW NFZ. - W postępowaniu ofertę złożyło tylko Pabianickie Centrum Medyczne. Oferta została wybrana.

Umowa na okres wrzesień- grudzień wynosi 125 tys. zł. 

- Przypomnijmy, że był to konkurs uzupełniający ogłoszony przez Dyrektora ŁOW NFZ, ponieważ w pierwszym postępowaniu - prowadzonym w czerwcu pozostały niewykorzystane na leczenie mieszkańców powiatu pieniądze. Pieniądze odrzucone przez Pabianickie Centrum Medyczne jako niewystarczające, mimo że kwota była o zaledwie 9 tys. zł niższa od kontraktu w I półroczu 2018 r. Taka decyzja dyrekcji PCM, podczas negocjacji, spowodowała brak dostępności do finansowanego przez NFZ leczenia w Poradni Zdrowia Psychicznego PCM. Pragnę podkreślić, że pismo ws. opieki psychiatrycznej złożone przez prezydenta Pabianic, nie miało wpływu na decyzję o ogłoszeniu postępowania konkursowego. Zapadła wcześniej – dodaje rzeczniczka.

W powiecie pabianickim ze świadczeń psychiatrycznych dla dorosłych można korzystać w poradniach: Zgoda w Konstantynowie, Mac-Med., Selwa, Eskulap – w Pabianicach.

Zobacz też: Poradnia Zdrowia Psychicznego czynna. Przyjmuje tylko jeden lekarz