Wczoraj (18 kwietnia) rozpoczęła się rozbiórka kamienicy przy ulicy Bagatela 2 - na podstawie decyzji powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Najdalej do końca tygodnia teren zostanie uprzątnięty. 

- Budynek był ubezpieczony - informuje Aneta Klimek, rzeczniczka Urzędu Miejskiego. – Zakład Gospodarki Mieszkaniowej zgłosił szkodę do ubezpieczyciela. Rzeczoznawca szacuje wartość strat w budynku.

 

 

Trzyosobowa rodzina, która mieszkała na parterze kamienicy, dzisiaj (wtorek) obejrzy zaproponowane przez miasto mieszkania. Im szybciej podejmie decyzję, tym szybciej otrzyma przydział. W szpitalu nadal przebywają dwie osoby, które zajmowały lokal socjalny na piętrze. Im również miasto zaproponuje lokal socjalny. Poszkodowani mogą liczyć na pomoc w remoncie i wyposażeniu.

Pabianiczanie także chętnie włączyli się w pomoc poszkodowanym rodzinom, które w jedną chwilę straciły wszystko.

- Są pierwsze zgłoszenia z pomocą dla poszkodowanych – mówi rzeczniczka.

Zbiórkę potrzebnych rzeczy (ubrania, żywność, sprzęt AGD) prowadzi PCK w swojej siedzibie przy ul. Moniuszki 16, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00. Jeśli chodzi o inny rodzaj pomocy (np. przekazanie mebli), można dzwonić pod numer tel. 508 214 528 (Małgorzata Grabarz). Wpłaty dla poszkodowanych można kierować na konto PCK w Pabianicach: Bank Spółdzielczy Pa-Co-Bank 77878800090022373120060001 z dopiskiem „Bagatela 2”.