ad

Ciekawostką dotyczącą najchętniej zamawianych przez pabianiczan deserów podzielił się z nami portal Pyszne.pl. Według analizy zamówień składanych właśnie tym kanałem, mieszkańcy naszego powiatu zamawiają najczęściej… baklawę tradycyjną. Na drugim miejscu uplasował się deser bananowy. Tradycyjne ciacho, takie jak sernik znalazło się dopiero na 3 pozycji. Portal nadał pabianiczanom 58. miejsce w gronie łasuchów na Słodkiej Mapie Polski.

Zamawianie jedzenia przez internet, w tym właśnie przez wspomniany serwis stało się ostatnio bardziej popularne. Przyłożyła się z pewnością do tego pandemia – w końcu lokalne restauracje i bary serwują dania tylko na wynos i dowóz.

- Nie możemy podać dokładnej liczby zamówień, ale znacznie wzrosła ona w porównaniu z okresem sprzed czasów wirusa. Covid nie był jedynym czynnikiem, ponieważ zamawianie jedzenia z roku na rok staje się coraz bardziej popularne, ale wyraźnie przyspieszyło to wzrost – informuje biuro prasowe serwisu.

Jak się okazuje, nieco zmienił się schemat godzin, w których częściej zamawiamy lunche, obiady czy kolacje. Szczyt przypada w godzinach 13.00 – 14.00 oraz 17.00 – 18.00. Wcześniej (przed pandemią) pabianiczanie zamawiali częściej około godziny 12.00 oraz między 18.00 a 19.00.