Mieszkańcy miasta licznie odpowiedzieli na apel pabianickiego oddziału Rejonowego Polskiego

Czerwonego Krzyża oraz współpracującej z nim Teen Challenge Chrześcijańskiej Misji Społecznej. Zbiórka krwi z okazji mikołajek odbyła się pod Urzędem Miejskim. Zgłosiło się 28 osób. Po zakwalifikowaniu przez lekarza krew ostatecznie oddało 26 osób.

- Dziękujemy za to, że jesteście zawsze wtedy kiedy apelujemy – mówi Andrzej Chałupka z pabianickiego oddziału.

W wyniku Mikołajkowej Kropli Krwi zebrano11 litrów 700 mililitrów tego bezcennego leku.

Było licznie ale także wesoło i muzycznie. Do oddawania krwi zachęcali wolontariusze Chrześcijańskiej Misji Społecznej.

Grał zespół muzyczny złożony z muzyków z dalekiej Wenezueli, którzy wybrali Polskę jako drugą ojczyznę. Muzyka latynoamerykańska “przekonała” wielu by oddali krew a hip-hopowiec Emenzinio  “na miejscu”  układał słowa piosenek zachęcających do dzielenia się “cząstką życia”.

Zaplanowano już kolejna akcję. Odbędzie się 16 grudnia (środa) w godzinach od 13:00 do 16:00. Tym razem miejscem akcji będzie centrum handlowe „Tkalnia” przy ul. Grobelnej.

- Wszystkich pełnoletnich, zdrowych i chcących oddać krew serdecznie zapraszamy. Podobnie jak w poprzednich, akcję oddawanie krwi w kolejnej dedykujemy chorym na Covid – 19 – informują organizatorzy.

Wszyscy oddający krew w ramach Mikołajkowej Kropli Krwi otrzymali upominki ufundowane przez organizatorów oraz darczyńców. Podobnie będzie w czasie akcji, którą nazwano „Bożonarodzeniowa Kropla Krwi”.