30 stycznia prokuratura wniosła do Sądu Rejonowego we Wrocławiu, Wydział XII Karny, akt oskarżenia przeciwko Adamowi Marczakowi i Pawłowi P. - byłym urzędnikom z Urzędu Miejskiego w Pabianicach. Prokurator oskarża też Artura K. - biznesmena z Wrocławia. Tym samym aktem oskarżenia objęty został Jan Dż. - burmistrz Twardogóry.
- Urzędnicy z Pabianic zostali oskarżeni o to, że od stycznia 2006 r. do grudnia 2009 r., w związku z pełnionymi funkcjami w UM Pabianice, nie mniej niż cztery razy przyjęli od Artura K., prowadzącego działalność gospodarczą, korzyści majątkowe w postaci pieniędzy w kwocie łącznej nie mniejszej niż 44.000 zł, z czego każdy zatrzymał dla siebie po 22.000 zł – wyjaśnia Małgorzata Klaus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.
Za co wzięli łapówki? By Artur K. mógł organizować u nas Dni Pabianic, imprezy sylwestrowe oraz festyn "Zakończenie lata" w 2007 r.
Adam Marczak i Paweł P. przyznali się do winy.
Akt oskarżenia liczy 17 stron. W sprawie przesłuchano 22 świadków.
W aktach sprawy brak jest wyników wewnętrznej kontroli naszego UM.

Redakcja otrzymała oświadczenie: "Proszę o umieszczenie mojego pełnego imienia i nazwiska oraz pełnego wizerunku w związku z toczącym się postępowaniem przez prokuraturę we Wrocławiu - Adam Marczak".