Do tej pory w powiecie pabianickim odnotowano 38 przypadków zakażenia koronawirusem. Ostatni był 22 czerwca. Od tego momentu słyszymy tylko dobre wiadomości, czyli kolejni zakażeni zdrowieją. Sanepid takie przypadki odnotowuje każdego dnia.

- Za zdrową uznaje się osobę, której wynik testu dwukrotnie był ujemny. Testy są robione pod koniec czasu trwania izolacji w odstępie około dwóch dni – informuje Małgorzata Sumińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach.

W poniedziałek (6.07.) w powiecie pabianickim jest 117 osób objętych kwarantanną, w tym: Konstantynów Łódzki – 5, Lutomiersk – 12, Pabianice miasto i gmina – 58, Dobroń – 19, Dłutów – 10, Ksawerów – 13.

- Aktualnie chore są trzy osoby. Uważajmy jednak ze zbyt dużym optymizmem. Cały czas jeszcze tam gdzie są duże skupiska, w miejscach handlowych, przede wszystkim na rynkach, bardzo prosimy pamiętać o maseczkach. W tej chwili mamy akurat mało przypadków aktywnych, ale to nie znaczy, że sytuacja sprzed dwóch tygodni się nie powtórzy – podsumowuje dyrektorka sanepidu.

Wszystkie obecnie zakażone osoby są z Pabianic. Dwie przebywają w domu, a jedna jest w szpitalu. To jedna młoda kobieta i dwóch młodych mężczyzn.