Przez kilka ostatnich dni wyglądało na to, że sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w województwie łódzkim robi się lepsza. Przez kilka dni nie byliśmy na podium, a liczba nowych przypadków jednego dnia wyniosła zaledwie 17. Niestety w czwartek znów Dagmara Zalewska, rzeczniczka wojewody, poinformowała o kolejnych 52 zakażeniach koronawirusem Covid – 19. Ponownie województwo łódzkie znalazło się tuż za śląskim. Tam potwiedzono dzisiaj 148 przypadków.

Pocieszające jest to, że wirus omija od kilku dni Pabianice i powiat pabianicki.

Do tego u nas powiewa optymizmem. Każdego dnia przybywa ozdrowieńców. We wtorek były to 2 osoby, w środę – 1, w czwartek – 4.

- Za zdrową uznaje się osobę, której wynik testu dwukrotnie był ujemny. Testy są robione pod koniec czasu trwania izolacji w odstępie około dwóch dni – informuje Małgorzata Sumińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach.

W czwartek 105 osób w powiecie pabianickim jest objętych kwarantanną, w tym: Pabianice i gmina – 52 osoby, Konstantynów Łódzki – 12, Ksawerów – 11, Dobroń – 15, Lutomiersk – 9, Dłutów – 6.