Do zdarzenia doszło 27 stycznia przy ul. Kościuszki. Panowie Dariusz i Robert, prywatnie sąsiedzi z jednej klatki, ujęli na gorącym uczynku sprawcę rozboju, który wyrwał kobiecie torebkę i uciekł w kierunku pobliskiego marketu.

- Było już ciemno, kiedy pan Dariusz jadąc swoim samochodem zobaczył młodego mężczyznę szarpiącego się na chodniku z kobietą. Sprawca wyrwał jej torebkę i uciekł na tyły marketu przy ul. Grobelnej. Pan Dariusz pojechał za napastnikiem. Zadzwonił też do pomoc do swojego sąsiada i obaj ruszyli na pomoc – opisują policjanci.

Pan Robert to emerytowany policjant. Jego doświadczenie zawodowe, a także zaangażowanie i determinacja obu panów przyczyniły się do ujęcia sprawcy i przekazania go w ręce policji. Odzyskano skradzioną torebkę.

- To dla nas, pabianickich policjantów zaszczyt, że możemy dzisiaj uroczyście podziękować panom za wspaniałą, obywatelską postawę godną naśladowania. Panów czyn, czujność i rozwaga stanowią niezwykłe wsparcie dla działań pabianickiej policji, a zaangażowanie w niesieniu pomocy innym oraz kreowanie praworządnych zachowań godne są najwyższego uznania. Proszę przyjąć wyrazy głębokiego szacunku wraz z życzeniami spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym i osobistym. By wszelkim podejmowanym przez panów działaniom towarzyszyła ludzka życzliwość, przychylność i uznanie – mówił insp. Tomasz Szwed, komendant Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

Gratulacje złożyli również Krzysztof Habura, starosta pabianicki i Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, wiceprezydent.

Podczas uroczystego spotkania panom towarzyszyły małżonki, które dostały kwiaty. Bohaterów uhonorowano listami gratulacyjnymi, drobnymi upominkami i gromkimi brawami.