Pabianiczanin Krzysztof Urbański, polski dyrygent, zdobył prestiżową nagrodę Leonarda Bernsteina. To wyróżnienie dla najlepszych na świecie kompozytorów i dyrygentów. Krzysztof Urbański nagrodę w wysokości 10 tys. euro odbierze na muzycznym festiwalu w Schleswig Holstein, który rozpocznie się 7 lipca 2015 r. Podała dziś Violetta Kardynał w Polonia Tube www.poloniatube.com/?p=2991
 
Nagroda Bernsteina została ufundowana z okazji 70. urodzin  Leonarda Bernsteina (1918-1990). Był jednym z pierwszych dyrygentów urodzonych i wykształconych w Stanach Zjednoczonych, którego uznawano na całym świecie. Nagroda zapewnia wsparcie finansowe dla najlepszych kompozytorów i dyrygentów.
 
Krzysztof Urbański (32 lata) dyryguje orkiestrami w Stanach, Niemczech, Norwegii i  Japonii. Jest dyrektorem muzycznym Indianapolis Symphony Orchestra, głównym dyrygentem i artystycznym liderem Trondheim Symfoniorkester, pierwszym gościnnym dyrygentem Tokyo Symphony Orchestra, a także pierwszym gościnnym dyrygentem NDR Sinfonieorchester Hamburg.
 
Urbański 27 i  28 marca poprowadzi orkiestrę w Roy Thomson Hall w Toronto. www.youtube.com/watch?v=3ZuwdNVW-gM
 
Urbański ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2007 i w tym samym roku jednogłośnie przyznano mu I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim podczas Praskiej Wiosny. Dyrygował najważniejszymi orkiestrami w Polsce, a w latach 2007-2009 w Filharmonii Narodowej był dyrygentem-asystentem maestro Antoniego Wita, u którego wcześniej studiował. Wykłada dyrygenturę symfoniczną w Jacobs School of Music na Indiana University.
 
Violetta Kardynał to pabianiczanka, która 13 lat temu wyjechała do Kanady. Jest dziennikarką. Pisaliśmy o niej: www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/do-gory-nogami.html