Pabianicka Agencja Filmowa działa od 5 lat. Konrad Szkudlarek ma 23 lata. To student drugiego roku Realizacji Obrazu Telewizyjnego, Filmowego i Fotografii. Produkcją filmową i telewizyjną zajmuje się od 6 lat. Mateusz Mrówka to student pierwszego roku informatyki. Jest operatorem i montażystą. Reporterkami w tej ekipie są: Ewelina Kalinowska i Justyna Małek (miss Pabianic). W agencji PAF narodził się pomysł na przezabawne perypetie wyjątkowego bohatera Mochermena, który jest popularny na youtube. Powstało też kilka młodzieżowych filmów i reklamy.
- Dwa lata temu w wakacje kręciliśmy coś w rodzaju teleferii z Pabianic – mówi Konrad. - Chcemy teraz wrócić do tego pomysłu. Naszym celem jest pokazanie miejsc, gdzie dzieci i młodzież spędzają wakacje w mieście.
Dwóch kamerzystów i reporterka będą zaglądać na Lewityn, na place zabaw między blokami, do klubów, kina, muzeum.
- Przecież pozostanie w mieście latem wcale nie musi być nudne. Właśnie takiej tezy chcemy bronić – dodaje Mateusz. - Chcemy pokazać młodych ludzi, którzy mają pasje, spełniają swoje marzenia lub świetnie bawią się na podwórku przed blokiem.
Kolejne odcinki programu chcieliby emitować co tydzień przez całe wakacje w telewizji Pro-MOK. Będzie je można też oglądać w Internecie.
- Mamy pomysł, dobry sprzęt, potrafimy robić dynamiczne produkcje, nowoczesne montaże. Szukamy sponsorów, którzy pomogliby nam to zrealizować – przyznaje Konrad.
Filmy PAF można oglądać na www.paf-online.pl. Kontakt: kszkudlarek@paf-tv.pl.
Dla Czytelników mamy prezent – to specjalne wydanie DVD Mochermena – czyli 40 minut nieziemskiego humoru. Żeby je zdobyć, wystarczy dodzwonić się do redakcji Życia Pabianic 16 czerwca o godz. 11.00 (tel. 042 22 71 532) i podać hasło: Mochermen.