Widać, że piąta fala epidemii dobiega końca. Tydzień temu informowaliśmy o 218 przypadkach koronawirusa. Przez ten tydzień odnotowano ich o 12 więcej, czyli 230. W niedzielę było najmniej. Poinformowano o zaledwie 9 zachorowaniach.

Jak wynika z raportu Ministerstwa Zdrowia w ciągu ostatniego tygodnia z powodu Covid-19 zmarło u nas 11 osób. Większość posiadała choroby współistniejące.

Wciąż całkiem sporo osób zgłasza się na testy. W ubiegłym tygodniu wykonano ich 1553. To liczba porównywalna do tej z poprzedniego tygodnia, kiedy to zrobiono ich 1649.

Z dnia na dzień szybko spada liczba osób objętych kwarantanną. Jeszcze na początku przyszłego tygodnia wynosiła 258 osób. W poniedziałek (7 marca) w domach zamkniętych pozostawało 150 mieszkańców powiatu pabianickiego. Szczegóły sytuacji z poniedziałku znajdziesz TUTAJ.

Dane pochodzą z raportu przygotowywanego przez Ministerstwo Zdrowia.

Maseczki wciąż obowiązują

Przypominamy, że 1 marca zmieniły się obostrzenia związane z pandemią koronawirusa Covid-19. Od tego momentu możemy bez ograniczeń korzystać z lokali gastronomicznych, instytucji kultury i obiektów sportowych. Sale kinowe i teatralne mogą być wypełnione po brzegi.

Nie zmieniły się natomiast zasady dotyczące obowiązków noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach.

Nie zmieniły się również przepisy dotyczące izolacji i kwarantanny dla współdomowników osób zakażonych oraz kwarantanny dla osób powracających z zagranicy, które nie posiadają paszportu covidowego.

Izolacja dla osób zakażonych wynosi obecnie 7 dni.

Kwarantanna dla współdomowników obowiązuje jedynie na czas izolacji chorego.

Kwarantanna dla wracających z zagranicy bez paszportu również wynosi 7 dni.