Od ponad 4 lat mieszkańcy bloków przy ul. Mokrej domagają się miejsc parkingowych. Do tej pory bezskutecznie.

- Na remont nie zgadzało się kilka osób z odrębną własnością. Dlatego podzieliliśmy prace na dwa etapy – wyjaśnia Bogdan Piotrowski, kierownik Administracji nr 4. - My mamy już zgodę wszystkich, więc możemy przystąpić do prac.

Pierwszy etap to prace drogowe na północnej stronie ulicy. Projekty są gotowe, a od wtorku spółdzielnia ma pozwolenie na budowę.

- To inwestycja wspólna z Urzędem Miejskim. My dajemy pieniądze, a oni w drodze przetargu wyłonią wykonawcę – wyjaśnia Maciej Przybylski, prezes Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Pierwszy etap prac to skucie asfaltu i likwidacja zniszczonego chodnika na Mokrej od numeru 16 do 22.

- Urządzimy w tym miejscu miejsca postojowe, a chodnik przesuniemy w stronę bloków, zostawiając spory pas zieleni – wyjaśnia kierownik Piotrowski.

W ciągu tygodnia Zarząd Dróg i Zieleni Miejskiej ogłosi przetarg na wykonawcę prac.

- Ta sama firma wykona prace na Mokrej, położy kawałek chodnika do żłobka przy Moniuszki i zrobi miejsca postojowe z dojazdem do bloków przy Toruńskiej 15 i 18 – wylicza dyrektor Stanisław Wołosz. - Spodziewam się, że prace powinny rozpocząć się w połowie września.

Powstanie tutaj 100 miejsc parkingowych i nowe chodniki. Ma to kosztować około 150.000 zł.

Po drugiej stronie zniknie rondko do zawracania, które kiedyś zostało zbudowane dla autobusów miejskich. Wzdłuż ulicy po obu stronach po skosie zaparkują auta.

- Na szczęście nie rosną tu drzewa, więc nie trzeba występować o zgodę na ich wycięcie – dodaje kierownik Piotrowski.

Tutaj też w przyszłym roku staną dwie pergole śmietnikowe. Jedna obok prywatnego domu, a druga przy bloku 211.

- Spółdzielnia daje materiały, a my robociznę. Tak jest w większości przypadków wspólnych inwestycji – wyjaśnia wiceprezydent Grzegorz Mackiewicz. - Chcieliśmy zrobić Mokrą w tym roku, ale nie dostaliśmy zgody od kilku mieszkańców tej ulicy.