„Dariusz Joński, zamorduję cię zdrajco” - tak zatytułowany został mail, który otrzymał na swoją skrzynkę poseł. Autor wulgarnej i pełnej gróźb wiadomości nazywa siebie patriota.z.pabianic. W treści nienawistnego maila znalazły się groźby śmierci. „Zaje*** cię Dirlewangerowcu… wpakuję ci nóż desantowy w brzuch Jak Stefan W. temu skurw***owi Adamowiczowi”, „(...) bo zaje** cię. Nie będę miał litości”.

Groźby skierowane zostały również do Wandy Traczyk- Stawskiej, uczestniczki Powstania Warszawskiego: „tę lewacką ku**** z demencją, też zabiję przed 11 listopada”.

Dariusz Joński jest posłem z naszego okręgu. Ma nawet biuro w Pabianicach przy ul. Batorego. Polityk na te poważne groźby zareagował natychmiast.

- W Komendzie Policji w Pabianicach złożyłem zawiadomienie o dokonaniu przestępstwa polegającego na kierowaniu gróźb karalnych pozbawienia życia wobec mnie i Pani Wandy Traczyk – Stawskiej tj. o czyn z art. 190 kk. Nie będziemy milczeć! Nie damy się zastraszyć! - poinformował załączając zdjęcie potwierdzenia złożenia zawiadomienia.