Na rynku Manufaktury piękne dziewczyny walczyły o tytuł i koronę Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2016. Wybory od 2006 roku organizuje agencja impresaryjna Igo-Art.

Kandydatek do tytułu Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2016 było 17. Dziewczyny w wieku od 18 do 27 lat, pochodzące z Łodzi, Pabianic, Zgierza, Kutna, Poddębic, Opoczna, Zduńskiej Woli, Strykowa, Łasku oraz Wolborza. Wśród pretendentek do korony były też dwie pabianiczanki: Klaudia Grzeszczyk (177 cm 90/65/63) - licealistka. Paulina Rudowska (177 cm, 89/62/92) - studentka logistyki na Politechnice Łódzkiej.

Wzięły udział w siedmiu pokazach. W pierwszym zaprezentowały się w kolekcjach rajstop i kostiumów kąpielowych. Wyszły też na scenę w wiankach na głowie, którzy uwiła Anna Wasiak z fundacji "Dom w Łodzi". Do drugiego etapu konkursu przeszło 10 dziewcząt. Pokazały się w bieliźnie, strojach dziennych oraz sukienkach. Pięć finalistek, a wśród nich Paulina Rudowska, wystąpiło w sukniach wieczorowych.
Tytuł Miss Polonia Województwa Łódzkiego otrzymała Agata Drywa z Łodzi. Tytuł pierwszej wicemiss dostała także łodzianka, Paulina Rułka. Drugą wicemiss jest Aleksandra Śmiałkowak ze Strykowa, trzecią wicemiss pabianiczanka Paulina Rudowska, a czwartą wicemiss Marlena Michalczyk z Wolborza. Miss Publiczności została Sylwia Madej z Opoczna.