Byli sportowcy i działacze, którzy rozsławili klub w Polsce i na świecie. Były podziękowania i pamiątkowe dyplomy.

- Ubywa nas, więc uznaliśmy, że trzeba się spotkać. Póki jeszcze żyjemy – mówi Kazimierz Gęszczak, jeden z organizatorów spotkania. - Klub powstał w 1946 roku jako Ludowy Zespół Sportowy. Ja jestem dziś seniorem seniorów – żartował.

Na sali była Bogusia Matusiak – mistrzyni kolarstwa szosowego, przez wiele lat z LKS-em Pawlikowiczanką. Ma na koncie 25 tytułów mistrza Polski i 150 wygranych wyścigów w kraju i za granicą. Jej trenerem był Marek Wojna.

Pojawił się Krzysztof Sujka – wicemistrz świata z 1979 roku. Na olimpiadzie w Montrealu (1975 rok) był szósty, a na olimpiadzie w Moskwie (1980 r.) zajął 21. miejsce ze startu wspólnego. 5 lat temu zdobył tytuł mistrza świata masters w Tyrolu.

Nie zabrakło Krzysztofa Jeżowskiego, mistrza Polski (2009 r.), wicemistrza Polski  (2002 r.) i brązowego medalisty MP (2004). 

Jerzy Bylicki – dwukrotny mistrz świata masters (2014, 2012 r.) i wicemistrz świata (2013 r.), który dziś, w wieku 65 lat, zapowiedział koniec kariery sportowej.

Na sali znalazł się Paweł Chałaśkwiecz – obecny mistrz Polski masters w kat. 50 A i wieloletni trener kolarzy Wiesław Piątkowski. I wielu innych sportowców związanych z LKS-em Pawlikowiczanką.

 

Historia klubu:

LKS Pawlikowiczanka utworzony w 1946 roku, przekształcony w 1969 roku w Ludowy Klub Sportowy Pawlikowiczanka. W 1946 roku Kazimierz Gęszczak wspólnie z Kazimierzem Placem i Kazimierzem Szymańskim założyli LKS Pawlikowice. Jego wychowankami byli znakomici kolarze: Krzysztof Sójka, Stanisław Pawłowski, Andrzej Pierzyński i Jerzy Bylicki. W 1982 roku zawodnicy Pawlikowiczanki: Paweł Chałaśkiewicz, Roman Zasada, Janusz Woźny i J. Włodarczyk zdobyli wicemistrzostwo Polski juniorów, Paweł Chałaśkiewicz został wicemistrzem Polski juniorów w jeździe na czas, a Roman Zasada uczestniczył w mistrzostwach świata juniorów. Znakomita zawodniczka Bogumiła Matusiak przez długie lata była najlepszą zawodniczką w Polsce w kolarstwie szosowym oraz jedyną Polką startującą w zawodowym Tour de France. Wygrała dziesiąty etap w 1999 roku, zajmując w generalnej klasyfikacji 16. miejsce. Ta zawodniczka siedmiokrotnie reprezentowała Polskę na mistrzostwach świata. Bogumiła Matusiak wygrała w 1987 roku mistrzostwo Polski ze startu wspólnego i w jeździe indywidualnej na czas, rok później była 34. zawodniczką mistrzostw świata. W 1990 roku zdobyła dwa tytuły wicemistrzyni Polski (na torze i indywidualnie na czas oraz brązowy medal ze startu wspólnego). W tym samym roku Arkadiusz Brzozowski w górskich mistrzostwach Polski juniorów zajął 3. miejsce.

W 60. latach Stanisław Pawłowski (Zawisza Rzgów, później Pawlikowiczanka) i Jerzy Bylicki z powodzeniem startowali w Wyścigu Dookoła Polski oraz w Bałtyckim Wyścigu Przyjaźni.

W 1967 roku Stanisław Pawłowski wygrał XI Wyścig płk. Skopenki. W 1964 roku Stanisław Pawłowski zajął 2. miejsce w wyścigu dookoła Kanady, a w latach 1964-1965 wygrał kilka etapów w wyścigach dookoła Anglii oraz Belgii.

W 25. jubileuszowym wyścigu Tour de Pologne jechało 2 zawodników Pawlikowiczanki: Władysław Kozłowski i Dylik. W 1972 roku w wyścigu Skopenki Jerzy Bylicki był 4. w klasyfikacji młodzieżowców.

Wychowanek LKS-u Pawlikowice Krzysztof Sujka, później WKS Orzeł i KS Społem, zdobył wicemistrzostwo świata na szosie i startował na olimpiadzie w Montrealu.