Zaczęła się przebudowa sali nr 4 na parterze w Urzędzie Miejskim, gdzie odbywają się sesje Rady Miejskiej. Montowane są modułowe stoły konferencyjne, dostosowane do nowych rozwiązań technicznych. Zamówiono 64 nowe krzesła. Wkrótce dostarczony będzie system nagłośnienia i projekcji do transmisji obrad on-line. Pierwsza sesja on-line prawdopodobnie w czerwcu.

- Posiedzenia Rady Miejskiej będzie można na żywo śledzić w internecie przez aplikację na stronie internetowej Urzędu Miejskiego – wyjaśnia Aneta Kilmek, rzecznik UM. - Dostęp do transmisji zapewniono dla minimum 150 jednoczesnych połączeń. Dwie szybkoobrotowe kamery będą zsynchronizowane z systemem do zarządzania obradami, co pozwoli m.in. na bezpośrednią prezentację wyników głosowania i automatyczną archiwizację materiału.

Elementem zamówienia było też oprogramowanie do elektronicznej dystrybucji dokumentów między Biurem Rady Miejskiej a radnymi.

- Na wprowadzenie nowych rozwiązań technicznych miasto pozyskało dotację w ramach projektu „e-Pabianice”, a zarazem spełni obowiązek transmisji on-line z posiedzeń rady, który to obowiązek wchodzi od nowej kadencji – dodaje rzeczniczka.