W poniedziałek zaczęły szczepienia na covid dla osób powyżej 70. roku życia. Pierwsi szczepieni są najstarsi mieszkańcy naszego miasta (powyżej 80 lat), bo oni mogli zapisywać się najwcześniej – już ponad tydzień temu.

W Pabianickim Centrum Medycznym w jednym miejscu są dwa punkty szczepień, co pozwala w tygodniu zaszczepić tu 60 osób.

- Szczepionki na ten tydzień już otrzymaliśmy – zakomunikował rano Adam Marczak, dyrektor w PCM.

Na poniedziałek zapisanych na szczepienie jest tu 12 osób. To po 6 osób na punkt. Każdego dnia, aż do piątku, wszystkie punkty szczepień będą mogły zaszczepić właśnie po 6 seniorów dziennie (tygodniowo dostają 30 dawek szczepionki).

Pierwszy w Pabianickim Centrum Medycznym zaszczepiony został 81-letni pabianiczanin - pan Kazimierz.

Do tutejszego punktu szczepień czekają również pracownicy z grupy 0. W kolejce do szczepienia pierwszą dawką jest tu jeszcze blisko 800 medyków. W ubiegłym tygodniu nie udało się zaszczepić części z nich (planowano 450 osób), bo Agencja rezerw Materiałowych nie przysłała do szpitala ani jednej dawki dla nich.

Zobacz: Dla medyków nadal nie było szczepionki

- Dostaliśmy tylko 270 dawek przeznaczonych wyłącznie dla pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej – mówi Marczak.

Na szczęście, w tym tygodniu szpital dostał już 180 dawek szczepionki dedykowanych grupie 0. Tyle zatem uda się zaszczepić osób z tej grupy.

Dodatkowo rozpoczęły się już szczepienia drugą dawką, dla osób które już dawno mają pierwsze „kłucie” za sobą.

- Dostaliśmy już 360 dawek szczepionki, czyli dokładnie tyle, ile osób zaszczepiło się pierwszego tygodnia. Teraz będą mogły otrzymać drugą dawkę – dodaje dyrektor.

Łącznie w tym tygodniu, w PCM odbędzie się łącznie 600 szczepień.