Od początku czerwca tego roku policjanci wyeliminowali z ruchu 20 kierujących pod wpływem alkoholu. Połowa z tych osób została zatrzymana podczas prowadzonej w tym tygodniu akcji pod kryptonimem ,,Alkohol i narkotyki”. Nie obyło się też bez zdarzeń z udziałem pijanych kierowców. 48-latek, mając 1,5 promila alkoholu w organizmie, spowodował kolizję drogową z innym pojazdem w Pawlikowicach. Sprawca usiłował uciec z miejsca zdarzenia. Wzorową postawą wykazali się świadkowie, którzy dokonali obywatelskiego ujęcia i przekazali pijanego kierowcę w ręce policjantów. W czasie akcji policjanci ruchu drogowego zatrzymali również dwóch kierowców prowadzących pojazd mimo orzeczonego zakazu sądowego.

- Za naruszenie przepisów prawa w tym zakresie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – informuje kom. Joanna Szczęsna z pabianickiej policji.

Od początku tego roku  policjanci przeprowadzili blisko 10 tys. badań stanu trzeźwości kierujących  i ujawnili 230 osób pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy na terenie powiatu pabianickiego spowodowali ponad 20 zdarzeń drogowych.