Przed drzwiami biura poselskiego na Starym Mieście przemawiali dziś do opozycji i obywateli Krzysztof Ciebiada i poseł Marek Matuszewski oraz radny powiatowy Jarosław Kosmala. Na spotkanie z mediami przybyli też radni Rady Powiatu: Krzysztof Waligórski, Grzegorz Hanke oraz radny Gminy Dłutów Tomasz Kmin.

Na zwołanej konferencji przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości wytknęli swoim przeciwnikom politycznym m.in. brak programu działania, okłamywanie obywateli i przeszkadzanie w działaniach rządu. Dla kontrastu przedstawili swoje działania na rzecz Polaków w tych trudnych czasach.

- Celem naszej konferencji jest przekazanie Platformie Obywatelskiej, żeby nie tylko krytykowała, nie tylko mówiła czcze słowa, ale rzeczywiście pokazała swój program i co potrafi – zaczął Krzysztof Ciebiada. - Tak, jak Prawo i Sprawiedliwość przez siedem lat pokazuje, jak rządzi. Najpierw pandemia, a teraz wojna na Ukrainie spowodowały, że mamy bardzo dużą inflację. Ale działamy i pokazujemy, że jesteśmy dla ludzi i to, co im obiecaliśmy, spełniamy. Nie opowiadamy bajek.

Jak podkreślił Krzysztof Ciebiada, Platforma Obywatelska, na czele z Donaldem Tuskiem nie ma żadnego programu, a jedynie „żyje” krytyką Prawa i Sprawiedliwości. Padły też przytyki wobec lokalnych władz i remontu tramwajowego.

- Jesteśmy w Pabianicach współrządzonych przez Platformę. Można zobaczyć, jak wygląda współrządzenie z Platformą. Prawie dwa lata trwa remont, który powinien się już skończyć- dodał Ciebiada. - Jak to wygląda, sami widzicie.

- Platformo, nie kłam! - przemówił poseł Matuszewski. - My mamy program osłonowy dla Polaków i go realizujemy. W tej chwili jest sytuacja niezawiniona przez Prawo i Sprawiedliwość, bo wojna na wschodzie spowodowała sytuację, że energia elektryczna, paliwa i gaz ogromnie zdrożały. Rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadza dopłaty, obniża VAT, akcyzę, doprowadza do tego, aby każda polska rodzina przez ten ciężki czas mogła żyć w sposób godny.

Na koniec przemówienia Marek Matuszewski dodał: - Platformo, weźcie się za robotę, nie przeszkadzajcie, bo wiemy, że czas jest trudny,a do Polaków apel jest taki, aby nie dali się zwieść tym rudym lisom. Oni nie mają żadnego programu.

Przedstawiciele PiS zostawili przed biurem Dariusza Jońskiego „ściągawkę z tego, co wprowadził rząd, by Polakom było lżej”.

- Może ktoś z Platformy to przeczyta, bo ,niestety, to biuro jest cały czas nieczynne - rzucili na odchodne.