Dzisiaj rano (12 sierpnia) prezydent Grzegorz Mackiewicz zwołał spotkanie zespołu zarządzania kryzysowego w związku z utrzymującą się falą upałów. Nie ma zagrożenia funkcjonowania systemu energetycznego w mieście. Zakład Wodociągów i Kanalizacji zapewnia, że wody w miejskiej sieci nie zabraknie - na razie wykorzystuje ok. 30-40 proc. mocy – nie będzie też ograniczeń w jej dostawach.

Szpital nie odwołuje i nie przesuwa zaplanowanych zabiegów mimo dyskomfortu pracy personelu w salach operacyjnych. MZK w miarę możliwości realizuje kursy autobusami solaris, wyposażonymi w duże przesuwne okna, zamiast autobusami man. Kierowcy zostali wyposażeni w dodatkową wodę. Dotąd nie zdarzyły się przypadki omdleń wśród pasażerów. Na razie nie ma zagrożenia w wyłączeniu użytkowaniu dróg z uwagi na odkształcenie asfaltu.

Z polecenia prezydenta MOSiR wprowadził specjalną stawkę biletów na basen. Od jutra (13 sierpnia) do końca wakacji (28 sierpnia) od godz. 8.30 do 15.30 bilet na pływalnię dla uczniów i studentów (za okazaniem ważnej legitymacji) kosztuje 1 zł za pierwszą godzinę i po przekroczeniu - 2 grosze dopłaty. Bilet wielodzietny kosztuje 80 groszy (dla posiadaczy Wojewódzkiej Karty Rodzin Wielodzietnych).

Zagrożenia w związku z upałami na bieżąco monitoruje Wydział Zarządzania Kryzysowego i Informacji Niejawnych Urzędu Miejskiego.