Była godz. 9.30 rano. Do mieszkania w kamienicy przy Piotra Skargi wtargnęło trzech mężczyzn. Twierdzili, że przyszli odebrać skradzioną przez lokatora konsolę play-station i telefon komórkowy.

28-latek próbował udowodnić swoją niewinność. Napastnicy nie chcieli słuchać i siłą zmusili ofiarę do spełnienia ich żądań. Okładali mężczyznę pięściami po całym ciele, grozili, że go zabiją. Jeden z napastników miał ze sobą nóż kuchenny.

28-latek oddał przestępcom telefon komórkowy. Drugi sprawca przeszukał mieszkanie i zabrał aparat fotograficzny warty blisko 3.000 zł. Z łupami trio opuściło mieszkanie. Na odchodnym zaznaczyli jeszcze, że na oddanie rzekomo skradzionych rzeczy 28-latek ma czas do wieczora.

Przerażony i roztrzęsiony 28-latek o całym zajściu powiadomił dyżurnego pabianickiej komendy. Opisał wygląd napastników.

Policjanci niedaleko miejsca zdarzenia rozpoznali mężczyzn odpowiadających rysopisowi napastników.

Przestępcze trio na widok oznakowanego radiowozu rzuciło się do ucieczki, jednak po krótkim pościgu było już w rękach stróżów prawa. Trzej pabianiczanie w wieku 27, 37 i 42 lat, przy których znaleziono przedmioty pochodzące z rozboju, trafili do osobnych cel policyjnego aresztu. Jeszcze dzisiaj o ich losie zdecyduje pabianicki sąd, do którego trafiły prokuratorskie wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sprawcom za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.