Od 15 grudnia będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy pociągów na lata 2013/2014. Od tego właśnie dnia przewoźnik wprowadzi nowe udogodnienia dla pasażerów. Będą multimedialne wagony interREGIO z filmami i audiobookami dla pasażerów. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce.

We wszystkich pociągach interREGIO sprzedawane będą napoje oraz przekąski przy użyciu wózków cateringowych. Dzięki temu pasażerowie będą mogli liczyć na drobny posiłek bez wstawania z miejsca. Od połowy grudnia pojawią się także wagony cafeREGIO, zapewniające pełną ofertę cateringową. Na początku na stałe dołączą one do składów dwóch pociągów interREGIO – MEWA (Szczecin Gł. – Warszawa Wsch. – Szczecin Gł.) oraz MATEJKO (Warszawa Wsch. – Kraków Gł. – Warszawa Wsch.). Posiłek i napoje będzie można zjeść nie tylko w cafeREGIO, ale też będą serwowane na miejsce, z którego korzysta pasażer.

W większej liczbie składów interREGIO dostępne będą m.in. Wi-Fi, klimatyzacja, automatyczne otwieranie drzwi.

- Na uwagę zasługują także wagony z miejscami do przewozu rowerów, które mają na stałe jeździć w pociągach kursujących w relacjach przebiegających przez popularne polskie tereny turystyczne – dodaje Marta Milewska, rzecznik prasowy przewoźnika.

Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy Przewozy Regionalne zaoferują swoim pasażerom nie tylko nowe połączenia, ale również poprawę komfortu w pociągach i nową promocję „Super bilet.” Kupując bilety z wyprzedzeniem przez internet, podobnie jak na samolot czy autobus, można podróżować znacznie taniej. Ceny „Super biletów” zaczynają się już od złotówki. Cały czas w sprzedaży pozostaną też popularne karnety pozwalające na odbywanie nieograniczonej liczby podróży („REGIOkarnet” i „Bilet turystyczny”) oraz bilety dostępne w promocji „Ty i raz, dwa, trzy”, adresowanej np. do rodzin oraz grup przyjaciół i znajomych. Dzięki połączeniu kategorii interREGIO i REGIOekspres jeszcze więcej pasażerów ma możliwość podróżować w komfortowych warunkach.