ad

Zawiadomienia zawierają już konkretne informacje z wyszczególnieniem odpowiednich płatności, np. opłaty z tytułu posiadanej przez danego mieszkańca nieruchomości.

- Czterech doręczycieli pracujących na etacie w kancelarii prezydenta rozpoczęło roznoszenie decyzji podatkowych w poniedziałek 1 lutego - wyjaśnia Agnieszka Skalska, rzeczniczka prezydenta.

Do 15 marca wszystkie przesyłki dotrą do adresatów w godzinach od 8.00 do 19.00.

- Również w soboty pabianiczanie mogą spodziewać się doręczycieli. Pracowników urzędu można poprosić o wylegitymowanie. Będą posiadać identyfikatory oraz stosowne pismo o upoważnieniu prezydenta miasta - dodaje Skalska.

Urząd Miejski w Pabianicach ma umowę z Pocztą Polską, ale dotyczy ona głównie przesyłek poza Pabianice. Korzystając z usług doręczycieli z ratusza prezydent planuje zaoszczędzić na akcji podatkowej ok. 15.000 zł. 

- Pisma, które UM ma obowiązek dostarczać zgodnie z KPA, powinny być doręczone w ciągu 14 dni. W ubiegłych latach w okresie podatkowym korespondencja pozapodatkowa (np. decyzje środowiskowe, lokalowe, zawiadomienia, itp.) była dostarczana pocztą. W 2010 roku doręczyciele roznoszą jednocześnie decyzje podatkowe, jak i pozostałe, bez pośrednictwa poczty, stąd szacowane w tym roku oszczędności - wylicza rzeczniczka.