Zaczyna się modernizacja linii tramwajowej, a wraz z nią nastąpiły zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Teraz podróż do Łodzi i z powrotem jest nieco bardziej skomplikowana. Pasażerowie część trasy pokonują autobusem, a część tramwajem.

Od dziś (niedziela) po Pabianicach wożą nas autobusy MZK linii „Z41” na trasie: Wiejska / Łaska - Wiejska - Moniuszki - Szarych Szeregów - Łaska - Zamkowa - Warszawska - Sikorskiego - Partyzancka - Ksawerów, Łódzka / Cegielniana oraz z powrotem: Ksawerów, Łódzka / Cegielniana - Partyzancka - Sikorskiego - Warszawska - Zamkowa - Łaska - Pabianice, Wiejska / Łaska.


 

Niestety, pasażerowie jadący do Łodzi są skazani na przesiadkę z powrotem na tramwaj (na przystanku przy Cegielnianej). Autobusy MZK nie dojadą do Łodzi, a łódzkie MPK nie miało dla nas wolnego taboru.

W autobusach „Z41” oraz w tramwaju będą obowiązywały te same bilety, jak dotychczas w tramwaju „41”.

Prace związane z modernizacją linii zaczną się już jutro (poniedziałek).  Na początek wykonawca inwestycji – Progreg Infracity Sp. z o.o. – rozpocznie demontaż sieci trakcyjnej oraz torowisk na odcinkach poza jezdnią.