Akcja "Żyj z pompą!" ma zwrócić uwagę na problemy osób z dziecięcym porażeniem mózgowym. Aby się do niej włączyć, trzeba nakręcić filmik, na którym uczniowie robią pompki, bądź wspólnie coś pompują.

Film należy umieścić na facebookowym profilu "Żyj z pompą!". Trzy najciekawsze filmy zostaną nagrodzone. Do zdobywców II i III miejsca trafią piłki z autografami Piotra Gruszki, a do zwycięzców siatkarz przyjedzie i przeprowadzi trening.

O co chodzi?

Kampania społeczno-edukacyjna „Żyj z pompą!" poświęcona jest podniesieniu świadomości na temat najnowszych osiągnięć w leczeniu MPD. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na problem braku informacji - zarówno w społeczeństwie, jak i wśród pacjentów, ich bliskich, ale także w środowisku medycznym na temat nowych i lepszych sposobów walki z chorobą. Szybki postęp medycyny daje szansę poprawy jakości życia osób z MPD. Za przykład może posłużyć pompa baklofenowa - innowacyjna metoda leczenia, która łagodzi objawy spastyczności (nadmierne, często bardzo bolesne napięcie mięśni).

Organizatorzy chcą przełamać stereotypy na temat osób z MPD, które często są postrzegane niewłaściwie, w efekcie czego czują się wykluczone, samotne, gorsze. Tymczasem nierzadko ich choroba objawia się jedynie niepełnosprawnością ruchową. Odpowiednio wcześnie rozpoczęta rehabilitacja i optymalne leczenie skutkują tym, że wielu pacjentów nieraz przewyższa intelektualnie swoich rówieśników.

Chcą zmotywować lekarzy i pacjentów do bycia na bieżąco z nowoczesnymi metodami leczenia, aby osoby z MPD mogły pełniej uczestniczyć w życiu rodzinnym i społecznym!

Więcej o akcji przeczytasz tutaj: http://www.zyjzpompa.pl/