Przybyłych na I Forum Samorządowe Polski 2050 do Pabianic, przywitał Grzegorz Mackiewicz, prezydent.

Szymon Hołownia na Forum Samorządowym w Pabianicach Życie Pabianic

Szymon Hołownia jako pierwszy podpisał się pod Kartą Samorządową, w której zawarto ideę i podstawy programowe Polski 2050.

- Mamy ponad siedemset dni do wyborów. Musimy się do nich solidnie przygotować. Musimy wytyczyć cele i do nich dążyć – mówił.

Lider Polski 2050 skrytykował Polski Ład. Chce postawić na politykę lokalną. Jego zdaniem 70 procent społeczeństwa ufa samorządowi, a 80 procent chce być w Unii Europejskiej.

- Będziemy walczyć o Polskę, w której głównymi filarami jest samorząd i unia – mówił Szymon Hołownia.

W Forum Samorządowym bierze udział ok. 150 osób. Są to samorządowcy związani z ruchem Polska 2050 oraz jego sympatycy. Przyjechali posłowie z Polski 2050, a także burmistrzowie i wójtowie z mniejszych miejscowości.

Szymon Hołownia na Forum Samorządowym w Pabianicach Życie Pabianic

W programie zjazdu były również wystąpienia na tematy związane z samorządem i jego finansowaniem. Potem odbyła się debata zatytułowana: „Samorząd a organizacje pozarządowe. Wspólna misja aktywizowania i organizowania społeczności lokalnej”. Na koniec będzie część warsztatowa. Uczestnicy zjazdu podzieleni na grupy będą pracować na takimi zagadnieniami jak: edukacja a samorząd, program zdrowotny, finanse samorządów, zielony klimat.